Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/tomaszkoln1/izo-stratton.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Ocieplanie budynków Poznań i okolice – ceny

 

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową, coraz bardziej popularna i jednocześnie najefektywniejsza forma ocieplania i docieplania różnorodnych budynków, na które składają się m.in.: poddasza, ściany, dachy, stropy, podłogi i piwnice, pozwala na pełną ochronę termoizolacyjną i hydroizolacyjną pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, magazynowych, produkcyjnych i związanych z szeroko pojętą produkcją rolną. Zastosowanie jej poprawia komfort użytkowania również w zakresie akustyki. Wzmacnia wszelkie konstrukcje i jest bezpieczna dla człowieka i środowiska naturalnego.

Jak już wiadomo, pianka PUR stosowana na ocieplanie budynków poprzez aplikację natryskową powstaje na skutek połączenia dwóch komponentów – poliolu (żywicy) i izocyjanianu, który jest utwardzaczem. Proces mieszania odbywa się w reaktorze natryskowym urządzenia Wintermann 350, a dobór określonej ilości składników sterowany jest komputerowo, co przekłada się na wyeliminowanie ewentualnego ryzyka użycia błędnych proporcji.

Izolacja natryskowa w budownictwie mieszkaniowym

Doskonale nadaje się do ocieplania lub docieplania budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych. Zachowuje wszystkie swoje właściwości, niezależnie od miejsca zastosowania: poddasza, ściany, stropy, podłogi i piwnice. Świetnie sprawdza się jako hydroizolacja fundamentów.

Izolacja obiektów produkcyjnych i handlowych

Zastosowanie ocieplania pianką PUR pozwala na uzyskanie najlepszych warunków pracy w budynkach wielokondygnacyjnych (np. biura), magazynach, halach produkcyjnych, różnorodnych obiektach handlowych i w wielu innych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Warte uwagi jest ocieplanie nie tylko budynków, ale również różnych prefabrykatów stanowiących elementy większych konstrukcji oraz chłodni na tzw. czterech kółkach. Pianka poliuretanowa znakomicie nadaje się na izolację wszelkich zbiorników cieczy i gazu oraz jako wypełnienie paneli dźwiękochłonnych.

Ocieplanie obiektów rolniczych

Wykorzystanie ocieplania pianką poliuretanową w budynkach typu: obory, owczarnie, stajnie, kurniki i chlewnie pozwala na utrzymanie najlepszych warunków bytowania dla zwierząt zgodnie z obowiązującymi przepisami o dobrostanie zwierząt. Również izolacja natryskowa pianką elewatorów, magazynów zbożowych, przechowalni, chłodni i innych budynków gospodarczych gwarantuje przechowywanie wszelkich płodów rolnych oraz sadowniczych na najwyższym poziomie.

Ocieplanie pianką poliuretanową to wymóg czy fanaberia?

Niezależnie od rodzaju budynku lub obiektu ich odpowiednia izolacja przed funkcjonującymi w przestrzeni niekorzystnymi czynnikami jest wręcz koniecznością. Zastosowanie pianki poliuretanowej chroni w najwyższym stopniu i utrzymuje najlepsze warunki do życia. W zależności od warunków, potrzeb i spodziewanych efektów stosuje się pianki otwartokomórkowe (zapewniają dyfuzję powietrza) lub zamkniętokomórkowe (zapewniają idealną szczelność).

Pianka poliuretanowa a środowisko

Zdecydowanie mniejsze zużycie energii cieplnej to jedna z głównych zalet stosowania tego rodzaju ocieplania budynków izolacją natryskową, co z pewnością przekłada się na ochronę środowiska i, co zrozumiałe, zasobności portfela inwestora. Poza tym jest to najtrwalszy sposób utrzymania najkorzystniejszych warunków dla mieszkańców lub pracowników oraz w przypadku budynków inwentarskich dla zwierząt. Ciekawostką jest fakt, że w sytuacji zaistnienia konieczności, z niezależnych przyczyn, usunięcia pianki poliuretanowej, wykorzystuje się do tego biologiczną formę recyklingu tj. specjalnych mikroorganizmów glebowych.

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ