Warning: A non-numeric value encountered in /home/klient.dhosting.pl/tomaszkoln1/izo-stratton.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Ocieplanie poddasza

Zazwyczaj większość potencjalnych inwestorów planujących budowę domu lub innego obiektu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia izolacja ścian oraz poddasza, ale nie zawsze wie, jak duże znaczenie ma wybór określonego rodzaju ocieplania. Zwłaszcza, gdy dotyczy to dachu i poddasza, gdzie przy niedostosowanej do konstrukcji izolacji lub wręcz źle położonej może dojść do ucieczki energii cieplnej, nierzadko dochodzącej do 35%.

Dlaczego tak się dzieje? Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się skosy, wykusze i inne niedogodności, istnieje niebezpieczeństwo nieprawidłowego położenia tradycyjnie stosowanych warstw izolacyjnych, doprowadzając w ten sposób do braku ciągłości izolacji i, co za tym idzie, nieprawidłowej paroizolacji. Niestety wiąże się to ze wzrostem wilgoci i w konsekwencji z rozwojem pleśni i grzybów. Nie sposób ominąć ostatecznego rezultatu, a więc przede wszystkim obniżenia jakości życia w takich warunkach i wiążące się z nimi następstwa chorobowe. Poza tym dochodzi do destrukcji (gnicia) drewnianej konstrukcji dachu. Na domiar, właśnie ucieczka ciepła i wysokie rachunki za ogrzewanie przyprawią o uzasadniony ból głowy. Dlatego planując zastosowanie odpowiedniego ocieplania poddasza, warto zastanowić się nad nowoczesnym rozwiązaniem, które spełni oczekiwania pod każdym względem, a więc izolację natryskową pianką poliuretanową.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Niezwykle istotną kwestią zastosowania do ocieplania poddasza pianki poliuretanowej są jej właściwości izolacyjne i sposób aplikacji. Wykorzystanie tej innowacyjnej technologii gwarantuje zatrzymanie niekontrolowanej ucieczki ciepła i stabilność energetyczną praktycznie przez cały okres użytkowania budynku. Aplikacja pianki PUR następuje poprzez natrysk na określone powierzchnie poddasza, eliminując całkowicie błędy i niedociągnięcia występujące przy kładzeniu wełny mineralnej. Warto wziąć to pod uwagę, mając na względzie ewentualne koszty eksploatacji.

Zasada działania zastosowanej do ocieplania poddasza pianki poliuretanowej jest prosta: poprzez szczelną izolację zatrzymać zimą ucieczkę ciepła, a w okresie letnim chronić domowników przed wniknięciem parnego gorąca. Co ważne, uzyskujemy również znaczne wyciszenie, które w przypadku ruchu miejskiego nabiera istotnego znaczenia. Należy także zaakcentować fakt uzyskania dużych korzyści wynikłych z obniżenia kosztów ogrzewania.

Zalety ocieplenia poddasza pianką PUR

Tradycyjne materiały izolacyjne, takie jak wełna, styropian czy też wata, bezsprzecznie nie są w stanie dorównać szczelnością piance poliuretanowej nakładanej na określone powierzchnie poddasza z wykorzystaniem nowoczesnej technologii natrysku. Ponadto ich montaż wymaga poświęcenia zdecydowanie więcej czasu, podczas gdy natrysk pianki w naszym wykonaniu to nawet 400 m² w ciągu dnia, zakładając, że nie ma ku temu żadnych przeszkód. Co prawda, jej aplikacja wymaga szczególnej uwagi, ale uzyskanie izolacji bez mostków termicznych jest tego warte. Pośród innych zalet ocieplania pianką można wyróżnić:

  • wypełnione wszystkie wolne przestrzenie, co przy charakterystycznej zabudowie poddasza ma niezwykle istotne znaczenie,
  • elastyczną pracę dostosowaną do naturalnych ruchów dachu,
  • grubość stosowanej warstwy może być nawet 50% mniejsza w stosunku do tradycyjnych rozwiązań,
  • eliminację zjawiska kondensacji pary wodnej,
  • posiadaną właściwość samogaszenia, co oznacza brak rozprzestrzeniania się ewentualnego ognia.

IZO Stratton – ocieplania poddaszy pianką poliuretanową

Z pewnością podane wyżej informacje pozwolą podjąć inwestorom z Poznania i nie tylko, właściwą decyzję. Przy czym powtórzymy: tylko najwyższej jakości materiał izolacyjny, a takim jest pianka poliuretanowa, oraz profesjonalne wykonanie gwarantuje najlepsze ocieplanie poddasza i maksymalny komfort użytkowania. Ponadto wybór tego rozwiązania rzutuje na znacznie mniejsze rachunki, zdrowie lokatorów i wyjątkową trwałość zadaszenia.